TERMAL & SPA

TERMAL & SPA


Paris İda Dağının Eteğinde Altın Elmayı Aphorodit'e uzattı… Adrina Termal Health & SPA Hotel'in felsefesi binlerce yıllık bu efsaneye dayanıyor. Siz de tanrıların ve tanrıçaların evinde; biraz şımartılmak istemez misiniz?

5000 m2 alan üzerine kurulu iki katlı merkezimizde termal ve Spa uygulamaları aynı anda yapılabilmektedir. 2 adet büyük termal havuz kompleksimizde (1 adet bayan misafirler, 1 adet karma olarak hizmet vermektedir.), terapi havuzları, saunalar, buhar odaları, şok duşlar, dinlenme alanları ve Türk Hamamları bulunmaktadır. Antik çağlardan bu yana kronikleşmiş pek çok hastalığı tedavi edici Güre Termal suyunda şifa bulabilir ya da birbirinden çeşitli masaj ve terapilerimizle günün yorgunluğunu ve stresini atabilirsiniz. Health&Spa'da verdiğimiz hizmetlerden bazılarını aşağıda inceleyebilirsiniz.


Covid19 karşı alınan önlemlere istinaden termal alan hizmet alanları ve kapasiteleri sınırlandırılmış bu alanlar kullanım başına max 30 dakika kullanılacak olup randevu sistemiyle hizmet vereceklerdir.

SINIRLANDIRILMIŞ ALAN M2 KAPASİTE (Kişi)
SPA BAYAN BÖLÜM 384 18
SPA KARMA BÖLÜM 384 18

Sağlık, Hijyen ve Güvenlik kuralları nedeniyle Termal Havuzlarımızı kullanırken bone kullanılması zorunlu olup ıslak alanlar için özel kaymaz terlik kullanılması önemle tavsiye edilmektedir. Özel kaydırmaz terlik ve bone Termal & Spa Resepsiyondan ücretli olarak temin edebilmektedir ayrıca 0-3 yaş arası bez kullanılan bebeklerin termal ıslak alanları kullanmalarına müsaade edilmemekte olup çocukların termal ıslak alanları kullanımları ailelerinin sorumluluğu altındadır.6 yaş ve üzeri erkek çocuklar bayanlar bölümüne kabul edilmemektedir.


Image

Antisitres Masajı

Kasları ve özellikle sinir sistemini rahatlatan bir masajdır. Baş, boyun, sırt ve arka bacaklara yavaş ve ritmik olarak yapılmaktadır. Kullanılan özel anti-stres masaj yağı ile vücut üzerindeki gerilim kaybolur.

Image

Aromaterapi Masajı

Eski Çin, Mısır ve Hint uygarlıkları döneminden günümüze kadar gelen bu yöntem özel bitkilerden elde edilen saf aroma yağları ile uygulanmaktadır. Hem zihinsel hem de fiziksel yararları bulunmaktadır. Çeşitli bitkilerden elden edilen bu uçucu öz yağların insanların bedeni üzerinde oldukça pozitif etkileri vardır. Sakinleştirici, canlandırıcı, toksin atıcı, ağrı giderici, hücre yenileyici, uyarıcı ve kas gevşetici etkilerinin yanı sıra uyku bozuklukları gibi sağlık problemlerinin tedavisinde de destekleyici alternatiflerden tercih edilmektedir.

Image

Aromaterapi Banyo

Aromatik yağlarla (lavanta, yasemin vb.) zenginleştirilmiş ılık tuzlu su banyosu ritüeli ile inanılmaz derecede rahatlamanın yanısıra birçok fayda da elde edeceksiniz. Tuzlu suyun içindeki mineraller kan dolaşımını hızlandırarak vücuttaki toksinlerin atılımını kolaylaştırır ve stresi azaltır. Magnezyum desteği sayesinde uykusuzluk problemi azalır. Artrit ağrıları azalır. Sedef rahatsızlığında, egzemada ve yara ve kaşınmalarda yüksek oranda iyileşme görülür.

Image

Bal Bakımı

Öncelikle iyi bir nemlendirici olan bal, cildi çok iyi bir şekilde temizleme özelliğine de sahiptir. Birçok güzellik kremi içinde yer alır. Bal her zaman için cilde iyi gelir. Hem doğal antibiyotik özelliği vardır. Hem de vitamin, mineral ve protein kaynağıdır. İçinde aynı zamanda meyve asitleri olan bal cildi arındırır. Özündeki elementler hücre yeniler. Manganez, magnezyum ve silisyum ten için çok ideal minerallerdir. 20-25 dakika süreyle yüzde kalan bal maskesi en iyi kremden bile etkilidir. İçinde birçok vitamin mineral ve antioksidan olan balın güzellikteki yararı maskeden hemen sonra ortaya çıkar. Tabi doğal, katıksız bal olması şartıyla.

Image

Bal Masajı

Bilinen en eski Tibet terapilerinden olan bal masajı tam anlamı ile bir mucizedir. Kas ve iskelet sistemi rahatsızlıklarına iyi gelen bal terapi; fiziksel ve zihinsel yorgunluk, uyku bozukluğu gibi rahatsızlıkları engelleyici iyi bir metottur. Bal masajı vücuda zindelik ve sağlık, cilde ise güzellik ve canlılık veren komple bir bakımdır. Bal masajı özellikle bel ve boyun fıtıklarında yardımcı tedavi olarak kullanılır.

Image

Bali Aromaterapi Masajı

Yumuşak ve efektif Bali masaj teknikleri uygulanırken, tropik masaj yağları ile vücudunuz ile birlikte ruhunuz da rahatlar. Günlük stresten uzaklaşmak ve yenilenmek için yumuşak bir masajdır.

Image

Bali Masajı

Vücuttaki enerji noktaları üzerine tatbik edilen etkili baskılar; yumuşak vuruşlar ve gerekli gerinme hareketleri ile birlikte yüzeydeki kas dokusunu geçerek çok daha derinlere etki eder. Bu masaj vücuttaki tüm enerji merkezlerinin dengelenmesini; tüm iç sistemlerin birbirleri ile bütünleşmesini sağlar. Bu masaj sırasında kullanılan doğal yağlarla birlikte kaslarda oluşan gerginlik giderilir, enerji seviyesi yükselerek dengelenir, tüm vücut ve zihinde olağan üstü bir rahatlama elde edilir.

Image

Bronz Masajı

Her geçen gün yeni bir faydası keşfedilen çikolatayla ilgili son keşiflerden biriyse cilt üzerindeki olumlu etkileri. Örneğin bitter çikolatada bulunan kakao cildinizin dokusunu güzelleştiriyor kan akışını düzenliyor. Hatta güneş ışıklarının zararlı etkilerine karşı cildinizi belli bir ölçüde korumaya da yardımcı. Çikolatanın içeriğindeki kakao yağı çok iyi bir nemlendirici, çikolata cildi yumuşatmakla kalmıyor derin olmayan kırışıklıkları giderebiliyor.

Image

Baş ve Yüz Masajı

Baş ağrılarına iyi gelir, cildin daha canlı görünmesini sağlar. Üst beden, sırt, omuz, boyun, saç derisi ve saçlara uygulanan, aromatik öz yağlarla zenginleştirilmiş, özel tekniğiyle kasları rahatlatarak kan dolaşımını hızlandıran eşsiz bir masajdır. Zihni dinlendirerek rahatlatır ve anti – stres etkisi sayesinde baş ağrılarının tedavisinde etkin rol oynar.